Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Xilisoft Video Converter Ultimate 5.1.3

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Xilisoft Video Converter Ultimate 5.1.3   Fri May 29, 2009 11:28 pm

Quote:
Xilisoft Video Converter is powerful, versatile video
conversion software which converts between all popular video formats
such as convert AVI to MPEG, WMV to AVI, WMV to MPEG or H.264/AVC
video, convert AVI files to iPod formats, etc.No other programs like Xilisoft Video Converter supports so
comprehensive video formats including AVI, MPEG, WMV, DivX, MP4,
H.264/MPEG-4 AVC, RM, MOV, XviD, 3GP, FLV, VOB (the video format used
in DVD), DAT (the video format used in VCD, SVCD), etc. In addition,
the video converter provides an easy way to convert video file to
popular audio file, like MP2, MP3, WMA, WAV, RA, M4A, AAC, AC3, OGG,
etc. The video converter also supports APE, CUE decoding and audio CD
ripping.What's new in latest version:

* The newly added support for multi-core CPU makes the video conversion much quicker;

* Now you can add and adjust subtitle files (ASS, SSA or SRT format) to get video files with adjusted subtitle;

* Directshow decoding gets supported in the new version;

* Better conversion video and audio quality is offered now;

* Clip segments from video and audio, and output them respectively or merge them into one;

* Video editing functions added: crop video size, add watermark, and adjust effects;

* Preview clipped segment and fixed video, and even preview source video and fixed video for comparison;

* Multiple profiles can be set for one original to convert, and
more optimized profiles are offered for PSP and other digital devices;

* Capture picture from video and create video from pictures;

* A Bitrate Calculator is available for you to customize the output file size exactly.Main Functions:

* Act as 3GP Video Converter, iPod Video Converter, PSP Video
Converter, Zune Video Converter, AVI MPEG Converter, MP4 Video
Converter, MOV Converter, MKV to MPEG converter, etc.;

* Convert between all popular video formats including AVI, MPEG,
WMV, DivX, MP4, H.264/MPEG-4 AVC, RM, MOV, XviD, 3GP, FLV, help you on
how to convert AVI to MPEG, convert MKV to AVI, convert MKV to MPEG;

* Convert videos to popular audio files, including MP2, MP3, WMA,
WAV, RA, M4A, AAC, AC3, and OGG, and convert between these audio
formats;

* Extract pictures from video and output them as JPG, PNG, GIF, BMP, SWF;

* Convert pictures to video formats like AVI, FLV, SWF, MOV, 3GP, WMV, etc.Key Features:

* Powerful video effect editing functions to customize your video:
crop video size, edit video effects, and add video watermark; (Ultimate
only)

* Support the decoding and encoding of lossless audio; (Ultimate only)

* Preview and compare the source video and fixed video; (Ultimate only)

* Merge several files or clipped segments to one for conversion; (Ultimate and Platinum only)

* Clip segments from video and audio, and output them respectively
or merge them into one for output; (Ultimate and Platinum only)

* Preview clipped video segment; (Ultimate and Platinum only)

* More optimized and classified profiles are supported now, and any
profile can be customized to create your own one with your favorite
settings;

* Customize the output file size and auto-calculate corresponding video bit rate;

* Multiple output formats can be set for one original to facilitate your conversion;

* Convert videos to compatible formats to work on PSP, PS3, iPod,
iPhone, Apple TV, Zune, Archos, blackberry, iRiver PMP, Creative Zen,
etc.;

* It supports H.264/AVC video format, PSP H.264/MPEG-4 AVC encoding/decoding, PSP H.264/AVC Video (480x272) (*.mp4);

* It provides batch conversion and multithreading, thus you can
select multiple files at one time to have them convert one by one
automatically;

* You can convert any clip or segment of the video at will by
setting the start point and duration, and split one source file to
several by duration or file size;

* video codec and audio codec can be modified: alternatively
select video codec such as MPEG4, DVvideo, Mjpeg, etc. for AVI, H263,
and MPEG4 for 3GP, as well as audio codec like PCM, MP2, MP3, MPEGAAC,
AC3, etc.

* When converting files, you can pause, stop and continue at any moment;

* You can keep the default settings or set parameters of the video
and audio by yourself to get particular effects for output file.
RS:

Code:
rapidshare.com Xilisoft.Video.Converter.Ultimate.5.1.3.1008.Incl.Serial.Latest.rarHTTP:


Code:
hotfile.com Xilisoft.Video.Converter.Ultimate.5.1.3.1008.Incl.Serial.Latest.rar.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Xilisoft Video Converter Ultimate 5.1.3
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pranvera, Arbenit: Bëhu burrë dhe kthema Erionin
» Gold Ag reagon me një këngë patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipëri (VIDEO)
» Profeti Muhamed kishte parashikuar ardhjen e ISIS-it (Video)
» Flet Eroll Vitaku: Në emër të komandantëve kam paguar haraç me vite të tëra (Video)
» Gjendje lufte në Kumanovë, 9 policë të plagosur (Foto/Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: