Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ultimate Defrag 2008 v2.0.0.51

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Ultimate Defrag 2008 v2.0.0.51   Fri May 29, 2009 10:49 pmUltimateDefrag is the world's most powerful defragger in terms of the
file placement flexibility it gives you for defragging and
strategically placing files on your hard drive - right down to the
individual file level. With The Defragger And File Placement Optimizer
That Lets You Defrag & Optimize Your Hard Drive - Any Way You Want
To!UltimateDefrag is the Ultimate Defragger and File Placement
Optimizer. Defragging hard drives helps to restore your hard drive
performance. File placement optimizing on the other hand, boosts your
theoretical hard drive file access performance by up to 300% of
manufacturers quoted averages (typical performance increase you'll
experience is between 25 and 100%) by placing the files you want
performance from onto the faster performing (outer tracks) areas of
your hard drive. With UltimateDefrag - you can specify which individual
files, programs or games you want the best performance from. The
"Archive" function places all of your unused files out of the way and
onto the slower performing areas of your hard drive.If you run complex games, simulations and applications,
UltimateDefrag gives you the capability to place the files associated
with these applications in the position on your hard drive that will
give you the best performance possible.

Now watch your programs launch faster! Your games perform like
they never have! Experience a Windows Desktop and Operating System with
the same sprightly performance as when your PC was brand new!UltimateDefrag Features:

? Achieve Optimum Performance Hard Drive File Access That Gives You A Much More Responsive PC

? Strategic File Placement Gives You Complete Control Over Which Files And Programs You Want Increased Performance From

? Place Unused Data (such as ZIP Files and unused Windows files) Out Of The Way

? Place Directories In The Optimum Position For Superior Performance

? Defrag with as little as 1% FREE space

? Enjoy fast 3 to 5 minute complete defrags

? Choose From 4 Powerful Defrag Methods With Over 33 Defrag Option Combinations

? Make Full Drives Perform Almost Like They've Been Newly Formatted

? You No Longer Need To Consider Partitioning - UltimateDefrag Is Like Partitioning-On-The-Fly!

? The First Complete "DISK" Metaphor In Any Defragger

? Say Goodbye To "Hard Drive Fatigue" Forever!

? Based Upon True Scientific And Natural Laws

? More Than Just A Defragger - It's Also a File Placement Optimizer

? Defragging Defrags Your Files - UltimateDefrag Defrags Your File System

? Nothing "Black Box" about this - you have total control over which files go where

? Flexible Scheduling lets you defrag while you're away from your computer

? All This In An Incredibly Powerful Program That's Less Than 1 Mb In Size!

Kodi:
http://rapidshare.com/files/238215304/Ultimate.Defrag.2008.v2.0.0.51.rar
Kodi:

http://hotfile.com/dl/4172945/8e535b5/Ultimate.Defrag.2008.v2.0.0.51.rar.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Ultimate Defrag 2008 v2.0.0.51
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutës 1244 për shkak të këmbënguljes së Serbisë, devalvon pavarësinë e Kosovës, të shpallur më 17 shkurt 2008

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: