Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sonic PDF Creator 2.0

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Sonic PDF Creator 2.0   Fri May 29, 2009 10:15 pmCreate professional looking and secure PDF documents from hundreds of
Windows applications. A simple to use interface with value added
features you'll need, like batch conversion, watermarking, PDF merging
and splitting & more.

Sonic PDF lets users create PDFs from either, the print dialog
within their application or through the easy to use Sonic PDF toolbar.
The advanced security settings within Sonic PDF allow users to prevent
printing, copying and pasting of text and graphics, and other
alterations, such as adding/removing pages or commenting. Sonic PDF
also includes PDF editing, combining and branding capabilities.Create PDF from over 300 Windows applications, including the following:


- Text to PDF

- Powerpoint to PDF

- MS Word to PDF

- MS RTF to PDF

- MS Publisher to PDF

- MS Excel to PDF

- HTML to PDF

- ADDITIONAL FORMATS (Over 300 Hundred Windows Applications Are Easily Converted to the PDF Format With Sonic PDF Creator)Features of "Sonic PDF Creator":

- Create a blank one page PDF file and open it for editing with Sonic PDF Creator.

- Open an existing PDF file for editing.

- Open a PDF file from the file folder using the “open” or “open with” context menu.

- Dragging a PDF file and dropping it into the Sonic PDF Creator program window will open the file in Sonic PDF.

- Sonic PDF Creator supports opening and editing multiples PDF files at the same time.

- Edit and save PDF documents using Sonic PDF Creator.

- Create a new email using the active document as an attachment.

- Print your PDF document out on a printer before or after editing.

- Insert pages into the active PDF document.

- Delete selected pages from the active PDF document.

- For the selected PDF pages, rotate them 90, 180 or 270 degrees.

- Change the original paper size of the selected PDF pages in the active PDF document.

- Change the size of the PDF content in the active document.

- Crop pages by adjusting the margins of selected pages in the active PDF document.

- Add text or information, such as date, time, page numbers, bates
number or the filename of the document, in the top or bottom margins of
the active PDF document.

- Stamp text on the active PDF document.

- Stamp an image on the active PDF document.

- Overlap several PDF pages onto one PDF page.

- Create a new file or several new files using pages from the active PDF document.

- Merge multiple PDF files into a single PDF file.

- Attach a PDF file into the active document as an attachment.

- Add bookmarks to the PDF document.

- Re-arrange pages to make compact 2-up, double-sided booklets.

- Combine multiple PDF pages onto a single sheet.

- Set passwords on the active PDF document to protect the document from being opened or modified.

- Modify title, subject, author, and keywords for the active document.

- Enjoy one click PDF creation from your MS Office applications.

- Sonic PDF Creator has a unique user interface that lets you be
sure what type of PDF documents you are creating, either regular or
secure PDF.

- A variety of PDF compression options, including text and color
images, to make your PDF documents extra compact for easy sharing.

- Add watermarks to your PDFs for branding purposes.

- Batch creation capabilities into PDF from a variety of formats,
including Word, Excel, PowerPoint, RTF, HTML and a variety of image
formats.

- Split by page - split the output PDF file into some files, 1 page per file.

- Stitch two adjacent PDF pages into one page.

- Font/Color and Display options.

- PDF to Text extraction capabilities.


Kodi:

http://rapidshare.com/files/237965208/Investintech.Sonic.PDF.Creator.v2.0.WinALL-iNViSiBLE.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Sonic PDF Creator 2.0
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: