Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 LK: Formacioni i sezonit 2008/2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: LK: Formacioni i sezonit 2008/2009   Fri May 29, 2009 8:09 pm

Barcelona
është shpallur fituese e Ligës së Kampionëve, pasi në finalen e të
mërkurës mbrëma (27 maj) në Romë, e ka mposhtur Manchester Unitedin me
rezultat prej 2-0.


Më poshtë është formacioni më i mirë i
garës më prestigjioze të futbollit evropian, i përpiluar nga Goal.com,
ndërsa sulmuesi i Barcës, Lionel Messi, është shpallur si lojtari më i
mirë i Ligës së Kampionëve këtë sezon.
Formacioni më i mirë i Ligës së Kampionëve për sezonin 2008/2009 (4-3-3):
Portier: Victor Valdes (Barcelona)

Mbrojtës: Jose Bosingwa (Chelsea), Rio Ferdinand (Manchester United), Giorgio Chiellini (Juventus), Aly Cissokho (Porto)

Mesfushorë: Xavi (Barcelona), Andres Iniesta (Barcelona), Frank Lampard (Chelsea),

Në sulm: Franck Ribery (Bayern Munich), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Lionel Messi (Barcelona)

Valdes

Bosingwa Ferdinand Chiellini Cissokho

Xavi Lampard Iniesta

Ronaldo Messi Ribery
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
LK: Formacioni i sezonit 2008/2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutës 1244 për shkak të këmbënguljes së Serbisë, devalvon pavarësinë e Kosovës, të shpallur më 17 shkurt 2008

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sport-
Kërce tek: