Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ketu Qitni GjegjezA??

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 5:40 pm

Kembegjati ne kenete
ecen ecen qete qete
SqepGjati neper uje,
pa zhurme e pa buje.
Zgjidhja Lejleku


Nje Sharre Ne maje Mali
E Ndezur ngjyre alli
si kurore e nje mbreti
Lumi ai qe e gjeti.
Zgjidhja Lafsha e Gjelit


Anembane botes shkon
sa qel e mbyll syte
Pastaj vjen ketu vrap
Dhe niset per udhe prap
Zgjidhja Mendja


Faqen Te Leruar e ka
Cipeholla si ajo
Mishembla tra la la
Farezeza si ato.
Zgjidhja Molla


Nje Qoban Me dyzet Torba
Dyzet Torba dyzet simite
Dyzet Simite dyzet Gjilpera
Ne e Gjetsh te Lumt Mendja
Zgjidhja MisriQan qan e lot nuk nxjerr
Ne vater ulet te Fler
Njeriut i rrine ne preher
Gjuan Luan Pa nnderprere

Zgjidhja Macja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 5:44 pm

Bishtin si hell mishi
Veshet si vesh kulishi
Po shtepine ma prishi
Kur sheh Macen qe grishi..
Zgjidhja Miu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 6:06 pm

Eshte e bukur fare
si nje Nuse Lale
Atje poshte ne Det
Gjithnje te ben per vet
Zgjidhja Ngjala

Poshte me kapak
Siper me Kapak
Eshte nje Zog
Me Sqep Ben Tak Tak.
Zgjidhja Ora

Eshte E bardhe
Eshte dhe me lule
Shtrohen radhe Radhe
Per Mish E Fasule
Zgjidhja Pjata

Aty hyn e Aty Del
Kembe Gjith te Shkel
Gjith Diten hapur rri
Naten Nuk Merdhin
Zgjidhja Porta


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:44 pm

sa te dush gjëegjëza bacRrjedh nga dhemja
dhe nga malli,
pastër - pas
tër
si kristali!

(Loti)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:45 pm

Nën dy harqe
dy thesar
ë,
ndrisin
si margaritar
ë
(Syt
ë)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:46 pm

çilen,
mbyllen,
s'ndihen
fare,
çift
e çift
si dy
dritare

(Qerpik
ët)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:49 pm

Dy skifterë
krah
ështrirë,
buz
ë shkëmbit,
n
ë rrëpirë...

(Vetullat)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:50 pm

E shpejtë, - porsi era,
e leht
ë, - balerinë,
sa her
ë vjen pranvera
ciu-ciu e ngre sht
ëpinë.

(Dall
ëndyshja)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:51 pm

Gjegjeza Qesharake

Kur është e zezë është e pastër, kur është e bardhë e përlyer?
-tabela në shkollë

Çka është diçka e madhe, e zezë, me dy këmbë, në shkretëtirë?
Piano-invalid

Nuk e ke dhe nuk të duhet, por nëse nuk e ke kur të duhet, atëherë
kurrë më nuk të duhet - parashuti

Kur Japonezi thotë "Mirëmëngjesi"
- kur të mësojë gjuhën shqipe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:52 pm

Pse Brus Li nuk luan në filmin "Titanik"?
Të gjithë do ti kishte shpëtuar.

Nëse përmendësh i shumëzon 2344497566 dhe 3586679355,
çka fiton? - rezultat gabim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:52 pm

Qëndistare
kaq t
ë mirë
n
ë tërë botë
s'e gjen dot,
njer
ëzit, lulet
edhe pem
ët

i stolis
me ngjyra plot


(Pranvera)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:53 pm

Permbi lule,
neper flet
ulet bute
e s'ndihet fare,
neper fllade
flatron lehte
si nje mjeshtre
kercimtare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:54 pm

Vjen pranvera
ato zgjohen
jane kaq shume
sa s'numerohen
ca si luge
e ca si shpate
ca si gjuhe
e si lopate

(Gjethet)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:55 pm

Kjo eshte nje gjegjeze e vjeter por besoj se vlen akoma.
Kemi 1 ujk,
1 dhi dhe 1 laker; duam ti kalojme pertej lumit por kujdes, sepse ujku
han dhine, dhia han lakren ndaj nuk duhet ti leme vetem pertej lumit.
Varka mban vetem vozitesin dhe 1 nga objektet qe duan ti kalojme pertej.
Cila eshte zgjidhja qe ti kalojme pertej??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:55 pm

Pse e kane te shkruar Policia tek dera makinat e policise?
Sepse vetem keshtu mund te dallojne se nga duhet te futen.

Vendos një plakë një kapelë në kokë, shkon para pasqyrës,
mendohet dhe thotë: Haj medet, po dal apo kthehem...?


Edituar për herë të fundit nga H.iT në Fri May 29, 2009 11:58 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:55 pm

Flokevarura
me shkume
çel ylbere
te bukur shume!

(Ujevara)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:56 pm

S'ka embelsi e shije
as ere s'ka
as ngjyre
dhe grurin po ta tretesh
e gjen aty te shkrire
kudo te hedhesh syte
e sheh neper natyre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:57 pm

(Uji te nje me lart)

Fryn fresket
fryn i lehte
luhat lule
bar e flete

(Flladi)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Fri May 29, 2009 11:59 pm

Anes rrugeve
ne vere
bie lehte
pa u ndjere
porsi bore
ai bie
fjolla-fjolla
fije-fije

(Pushi i plepave)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Sat May 30, 2009 12:00 am

Gjethet si qerpike
kur i prek te shpojne
ne te kater stinet
ato gjelberojne

(Pisha, Bredhi)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   Sat May 30, 2009 12:01 am

Frut u rende
eremire
fletengjitur
me rreshire
dy nga dy
e tek e tek
ai zbrazet
kur e pjek

(Boçja e pishës)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ketu Qitni GjegjezA??   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ketu Qitni GjegjezA??
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ne ishim ketu, Ne jemi akoma ketu, kjo eshte "HISTORIA" e Popullit Tim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Tema të lira-
Kërce tek: