Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ti gjejm shkronjat dhe charaketert te cilat nuk i kemi ne tastatur?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ghost
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 10
Filloi me : 29/05/2009

MesazhTitulli: Si ti gjejm shkronjat dhe charaketert te cilat nuk i kemi ne tastatur?   Fri May 29, 2009 4:46 pm

Ne kompjuter e kemi nje program sekret per te cilin sdi a keni degju
ne te jan te gjitha karakteret te cilat ne duhet ti gjejm me kombinimet
e shkronjave ne tastatur..

Nese deshironi ti keni ato Klikojm:
1.Me mous te Djatht ne desktop,shkojm New/Shortcut
2.Pastaj na del tabela ne ekran
3.Ne zbrastiren qe kemi e shenojm 'charmap' (pa thojza) dhe klikojm Finish

Dhe ne desktop shfaqet kutia e Charmap-it kliko mbi te dhe gjej karakteret qe
te duhen neper tekstet tuaja.

Menoj se do tju kryj kjo pune...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si ti gjejm shkronjat dhe charaketert te cilat nuk i kemi ne tastatur?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nuk kemi besuar se ekziston një organizim kaq i mirë i FFSHGJ-së dhe i klubeve shqiptare në Gjermani
» Maya: I kemi kënduar nënave, por ato s’bëjnë gjë pa baballarët

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: