Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lajme te reja nga Sporti

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Lajme te reja nga Sporti   Sat May 30, 2009 10:45 am


Chelsea nënshkruan me Zhirkov
Chelsea raportohet se është afër të përfundojë nënshkrimin me anësorin
e CSKA Moskës, Yuri Zhirkov, për një shumë që thuhet të jetë 18.6
milionë funte.

25-vjeçari rus, i cili mund të luajë përgjatë gjithë zonës së majtë,
raportohet se do të nënshkruajë marrëveshje katërvjeçare me klubin
anglez.

Një prej agjentëve të lojtarit është cituar duke thënë për një gazetë ruse se lojtari i CKSA tashmë ka kompletuar nënshkrimin.

Besohet se procesin e ka dirigjuar vetë pronari i Chelseat, Roman
Abramovich, së bashku me pronarin e CSKA dhe mikun e tij të ngushtë,
Evgeny Giner.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Lajme te reja nga Sporti   Sat May 30, 2009 12:41 pm

Lira, “ambasadore” e Kosovës në Evropë

Futbollistja kosovare me nënshtetësi gjermane, sportistja më e trofeshme shqiptare e të gjitha kohërave

Me
vetëm 21 vjet, futbollistja Fatmire Bajramaj ka fituar “Evropianin
2006” me juniore, Kupën e Botës 2007 me seniore, medaljen e bronztë
olimpike në “Pekini 2008”, UEFA Women’s Cup 2009 dhe është fare pranë
të rrëmbejë edhe dy trofe këtë vit. Në çdo aktivitet ajo promovon
origjinën e saj shqiptare nga Kosova. Të shtunën mbrëma doli në podium
të fituesve të Kupës së UEFA-s me fanellën me mbishkrimin Kosova, kurse
një vit më parë në luftë për medalje olimpike, pas golit të shënuar u
drejtua nga publiku duke bërë me duar shqiponjën dykrenore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Lajme te reja nga Sporti   Sat May 30, 2009 12:41 pm

Button me Brawn GP, të pandalshëm

Formula 1, Shpërblimi i Madh i Monakos

Kjo është gara e
pestë e fituar nga britaniku Jenson Button në gjashtë garat e para. Ai
është garuesi i parë pas Michael Schumacherit (viti 2004) që ka fituar
pesë nga gjashtë garat e para të stinorit. Button ka 51 pikë, kurse
skuderia e tij, Brawn GP, plot 86
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Lajme te reja nga Sporti   Sat May 30, 2009 12:41 pm

Maldini ia jep lamtumirën “San Siros”

Qyteti i Milanit përshëndetet nga njeriu që bëri historinë e klubit kuqezi

Për
24 vite karrierë në Milan, Paolo Maldini, ka fituar 26 trofe
prestigjiozë, përfshirë pesë trofe të garës më të madhe Ligës së
Kampionëve. Me një bagazh të madh suksesesh, mbrojtësi italian nga e
diela është kthyer në legjendë. Kundër Romës luajti ndeshjen e fundit
në stadiumin e Milanit, ndërsa të fundit në karrierë e luan javën e
ardhshme kundër Fiorentinës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Lajme te reja nga Sporti   Sat May 30, 2009 12:42 pm

Prishtina mbledh trofetë, skuadrat e tjera bëjnë “sehir”

Ekspertët e basketbollit vlerësojnë kampionatin e fundit

Skuadra
që pushon vetëm dhjetë ditë në vit dhe që ka trajner që punon 24 orë në
ditë, sipas trajnerëve të basketbollit, pashmangshëm do t’u gëzohet
rezultateve. Dominimi i Sigal Prishtinës, thonë ata, do të vazhdojë për
sa kohë që klubet e tjera tregojnë plogështi dhe joprofesionalizëm në
menaxhim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Lajme te reja nga Sporti   Sat May 30, 2009 12:42 pm

Një vit vendnumërim

Nga qershori i vitit 2008, asnjë federatë e sportit nuk është pranuar në institucionet ndërkombëtare

Federatat
shprehen të pafuqishme për t’i lëvizur gjërat në drejtim të
ndërkombëtarizimit. Ato akuzojnë politikën se nuk ka bërë mjaft në
zhbllokimin e procesit të pranimit të tyre. Mirëpo ka zëra brenda
komunitetit të sportit që akuzojnë pikërisht njerëzit e federatave se
janë më të angazhuar pas posteve e shumë pak në ndërkombëtarizim.
Kosova ka vetëm dy federata të pranuara me të drejta të plota, një para
dhe një pas shpalljes së pavarësisë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lajme te reja nga Sporti   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lajme te reja nga Sporti
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Antoneta Marku: Dy lajme të mira nga politika e keqe
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Lajme nga Republika e Kosovës
» Heqaje të vjetra e të reja
» VALBONA ZYLO (Lajme te mira nga miqte)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sport-
Kërce tek: