Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 RONALDO - TAKTIKA NUK ISHTE E MIRË

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: RONALDO - TAKTIKA NUK ISHTE E MIRË   Thu May 28, 2009 11:36 pmMançester
Junajtedi në finalen e mbrëmshme në "Olimpico" ka ekzistuar vetëm në 10
minutat e para; kurse në 80 minutat e tjerë është dukur vetëm
Barcelona.


Pakkush ka pritur një skenar të tillë të
finales, kurse as vetë tifozët më të flaktë të klubit katalonas nuk
kanë besuar se skuadra e tyre do të shfaqet aq impresive para Mançester
Junajtedit.
Ylli i "djajve të kuq", Kristiano Ronaldo, nuk e ka
akuzuar direkt trajnerin e tij Aleks Ferguson, për humbje, por ka thënë
se taktika e dobët ka qenë arsye e humbjes. "Luajtëm vetëm 10 minuta,
kurse më pas nuk arritëm ta gjenim vetën.
Gjithçka ishte e gabuar në lojën tonë. Taktika e lojës ishte e gabuar dhe gjithçka shkoi
në drejtim të gabuar. Ky është zhgënjimi im më i madh në karrierë", ka
pohuar Ronaldo. Megjithatë, ylli portugez ka pranuar se
Barcelonae meritoi titullin. "Ata luajtën më mirë dhe e merituan trofeun.
Gjithmonë është vështirë të humbësh në finale". Ndërkohë në pyetjen e
gazetarëve nëse ka ndikuar presioni i mediave tek ai dhe krahasimi me
Lionel Mesin, portugezi ka shtuar: "Nuk më ka penguar kjo. Unë jam futbollist, i cili është mësuar në gjëra të tilla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
RONALDO - TAKTIKA NUK ISHTE E MIRË
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Avni Rustemi ne syte e Eqerem bej Vlores
» Gani Geci i tregon Thaçit se fotografia e Rugovës ishte në odën e Adem Jasharit
» LDK-ja kujton heronjtë e saj, Beteja e Loxhës ishte betejë historike
» Agim Gashi: Presidenti Rugova ishte, është dhe do te mbetet arkitekti i pavarësisë
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesë e skenarëve të komunistëve serbë dhe të shërbëtorëve të tyre në Kosovë?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sport-
Kërce tek: