Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit



 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Egzamino PC per defekte dhe posto permbajtjen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
cybernotic
Very Important Person
Very Important Person


Numri i postimeve : 6
Filloi me : 18/05/2009

MesazhTitulli: Egzamino PC per defekte dhe posto permbajtjen   Thu May 28, 2009 11:23 pm

Si te perdorim Hijcakthis



Hapi I Pare



• Se pari shkarko Setupin nga linqet e meposhtme

Link 1

Link 2



Hapi I Dyte



• Pasi te jete shkarkuar kliko dy here mbi ikon per ta hapur, me c’rast do te paraqitet nje dritare si kjo ku duhet te shtypesh RUN







Hapi I Trete




• Pastaj kliko Install ( me c’rast pas instalimit fajllat e ketij do te lokalizohen ne program files)







Hapi I Katert



• Me vone pas instalimit duhet te scanosh Pc tuaj duke perdorur opcionin “Do a system scan and save a logfile





Hapi I Peste



• Perderisa Hijackthis do te scanoj sistemin tuaj operativ ju duhet te keni durim te prisni derisa ne desktopin tuaj do te paraqitet nje dritare ne notepad perplot me informacione







Hapi I gjashte



• Pastaj ne dritaren e paraqitur te notepadit shtyp lart “Edit” dhe kliko “Select All” ( si ne fig.).

Pastaj pasi te I kesh selektuar te gjitha te dhenat shtyp CTRL C ne tastier ( qe nenkupton kopjimin e tyre) dhe I qet ketu ne forum per ti analizuar.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Egzamino PC per defekte dhe posto permbajtjen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: