Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 CANA, NË 11’SHEN E VITIT NË FRANCË

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: CANA, NË 11’SHEN E VITIT NË FRANCË   Thu May 28, 2009 10:54 am

Edhe pse nuk ka luajtur rregullisht në kampionat, për shkak kartonësh dhe dëmtimi, mesfushori kuqezi është përfshirë në formacionin më të mirë të vitit në Ligën 1 franceze. 
Në analizën e zhvilluar nga “goal.com”, 25-vjeçari kuqezi etiketohej si “një lider i vërtetë i marsejezëve.
Cana ka qenë i jashtëzakonshëm dhe katalizatori i skuadrës së Gerets në luftën për titull. I fortë në ndërhyrje, ai është konfirmuar si një prej mesfushorëve më konstant në këtë sezon, duke i dhënë siguri skuadrës në fazën mbrojtëse. Shumë i nevojshëm për balancën në mesin e fushës, duke thyer vazhdimisht aksionet e ekipeve kundërshtare, nga ku nisin edhe manovrat sulmuese të Olimpikut. 
Në formacionin më të mirë, në portë qëndron “gardiani” i Lionit, Hugo Loris. Mbrojtja përbëhet nga Shalme (Bordo), Seto (Tuluze), Diavara (Bordo) dhe Taiuo (Marseje). Përkrah Canës në mesfushë janë Sesegnon (PSG), Gurguf (Bordo) e Bastos (Lila). Reparti sulmues përbëhet nga ylli francez, Karim Benzema (Lion) dhe Andre-Pierr Ginjac (Tuluzë).

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
CANA, NË 11’SHEN E VITIT NË FRANCË
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bale Beka:Festohet perfundimi i vitit shkollor
» Nga pajtimet e gjaqeve
» Suzana Kuqi: Shen Valentini - Festa e te dashuruarve
» Besnik Dizdari: 28 vëllimet e veprës së Dr. Samimit dhe një traktat sportiv i vitit 1935
» Beka: 24 raste të vetëvrasjeve në gjashtëmujorin e parë të vitit 2010

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sport-
Kërce tek: