Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 AFRIKA E JUGUT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: AFRIKA E JUGUT   Thu May 28, 2009 10:51 am

"Zizu, je nje legjende!" Thirrja e forte vjen nga nje djalosh, qe ndodhej mes nje grumbulli njerezish, qe ishin mbledhur ne nje qytet te Afrikes se Jugut, per te pare Zinedin Zidan, i cili luante ne nje ndeshje, me pese futbolliste, ne nje turne mini-futbolli.
Ikona franceze shfaqej i qete dhe i rrethuar nga kater truproje, pas ndeshjes dha autografe per qindra njerez qe e prisnin tek porta. 
"I tille eshte Zizu, nuk flet shume". 
Qe pas terheqjes nga futbolli, Zidan eshte shfaqur shume rralle para publikut dhe ka dhene pak intervista. Ish ylli i Realit te Madridit, per elegancen e rralle qe paraqiti ne fushen e blerte, ka mbetur ne memoriet e miliona njerezve. 
Njeriu qe i dha krenari Frances ne boterorin e vitit 1998 theksoi se vendet afrikane do te kete nje shans te mire, ne vitin 2010, kur te zhvillohet boterori, per te krijuar nje imazh pozitiv para pjese tjeter te botes. "Afrika e jugut eshte nje vend shume i bukur", - tha Zizu. 

"Jam i impresionuar shume. Boterori do te jete nje mundesi e mire, per kete vend dhe per te gjithe vendet e tjera afrikane, qe te provojne zotesite e tyre. E kam provuar, se c'pergjegjesi e madhe eshte per nje lojtar, kur luan me fanellen e ekipit kombetar", - theksoi Zinedin Zidan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
AFRIKA E JUGUT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cakrani i Fierit, fshati që fsheh thesaret e mbretërve ilirë të Jugut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sport-
Kërce tek: