Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Everest Ultimate Edition 5.02.1750 Final

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Everest Ultimate Edition 5.02.1750 Final   Wed May 27, 2009 5:56 pm


Lavalys EVEREST Ultimate Edition is an industry leading system
diagnostics and benchmarking solution for enthusiasts PC users, based
on the award-winning EVEREST Technology. During system optimizations
and tweaking it provides essential system and overclock information,
advanced hardware monitoring and diagnostics capabilities to check the
effects of the applied settings. CPU, FPU and memory benchmarks are
available to measure the actual system performance and compare it to
previous states or other systems. Furthermore, complete software,
operating system and security information makes EVEREST Ultimate
Edition a comprehensive system diagnostics tool that offers a total of
100 pages of information about your PC.Features

Lavalys EVEREST is designed to run on 32 and 64-bit Microsoft
Windows operating systems, and it fully supports Microsoft Windows 95,
98, Me, NT 4.0 SP6, 2000, XP, 2003, Vista and 2008. EVEREST has
exceptionally low system resource requirements (minimum 486 processor
with 32 MB RAM).Generic features* Low-level hardware information: 44 pages

* Software and operating system information: 44 pages

* Security related information: 6 pages

* DirectX information including Direct3D acceleration features

* Diagnostics module that simplifies troubleshooting

* Tweaking featuresBenchmarking features* 10 benchmark modules to measure CPU, FPU and memory performance

* Benchmark reference results to compare measured performance to other systems

* Cache & Memory Benchmark Suite

* Hard disk, optical drive and flash drive benchmarking with RAID array supportUnique features* UpTime and DownTime statistics with critical errors counter

* Monitor Diagnostics to check the capabilities of CRT and LCD displays

* System Stability Test with thermal monitoring to stress CPU, FPU, memory and disks

* Hardware Monitoring to monitor system temperatures and voltages
on the System Tray, OSD, Vista Sidebar or Logitech keyboard LCD

* Temperature, voltage and fan RPM data logging to HTML and CSV log files

* Smart Battery information

* Web links: IT portals, software and driver download

* Manufacturer links: product information, driver and BIOS download

* Hardware information database for over 79000 devices

* Overclock information

* Fully localized user interface: 35+ languages

* No installation or setup procedure required


Kodi:

http://rapidshare.com/files/237825452/Everest_Ultimate_Edition_5.02.1750_Final_MegaRapidshare.com.rar.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Everest Ultimate Edition 5.02.1750 Final
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Everest Haxhi: 21 Janari, Erjoni dhe Shitësja e Vogël e Shkrepseve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: