Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 IMSI DoubleCAD XT Pro v1.1

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: IMSI DoubleCAD XT Pro v1.1   Wed May 27, 2009 5:50 pmWant to get more powerful architectural drafting & detailing
capability (as in fully associative, 2D views and hatched sections,
even from xrefs) Or more sophisticated features, tools, and file
filters for mechanical designDoubleCAD™️ XT Pro is the powerful upgrade to DoubleCAD ™️ XT. It's
an AutoCAD LT®️ work-alike. But better. For about half the price.DoubleCAD™️ XT Pro is a great companion to AutoCAD®️ and an excellent
drafting complement to popular mechanical design package such as
SolidWorks®️, ProENGINEER®️, and Solid Edge®️.With so many new, innovative features, you'll think DoubleCAD™️ XT Pro is the upgrade for AutoCAD®️ LT, too.More powerful detailing (create associative, 2D views or hatched
sections, even from xrefs; cross sections of cross sections; etc.)

Geometric & dimensional constraints (even AutoCAD®️ doesn't have this)

Range of intelligent, ADT compatible architectural objects, including

o Walls (self-healing; straight and curved)

o Doors

o Windows

o Roofs

o Rails

o Slabs

o Stairs

Parametric Parts Manager

Bill Of Materials

Design Director

Style Manager

Nested Xrefs

Open & save .DWG, .DXF, and .DWF formats from AutoCAD®️ R14
(1997) to 2009. Also includes support for dozens of industry standard
formats. (Note, any importable file type can be used as an xref.)

Superior workflow with Google™️ SketchUp™️

12-month free premium customer support (phone, email, forum)

... and moreKodi:
http://rapidshare.com/files/237826827/IMSI_DoubleCAD_XT_Pro_v1.1_MegaRapidshare.com.rar.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
IMSI DoubleCAD XT Pro v1.1
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: