Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lajme nga sporti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Lajme nga sporti   Tue May 19, 2009 10:53 am

Barca me ofertë shumëmilionëshe për Buffonin

Mësohet se Barcelona ka filluar procesin e përgatitjes së ofertës për blerjen e portierit më të mirë në botë, Gianluigi Buffon.

Të mërkurën agjenti i portierit italian deklaroi se Juventusi do tëishte gati të negocionte nëse i bëhej ndonjë ofertë marramendëse,ndërsa Blaugranët nuk kanë pritur gjatë dhe kanë filluar përgatitjetpër këtë ofertë.

Sportmediaset.it njofton se katalunasit janë takuar me agjentin eBuffonit, Silvano Martina, dhe janë duke planifikuar mënyrën se si tajoshin portierin bardhezi drejt Camp Nout.

Kontrata e portierit të Barcelonës, Victor Valdes, skadon në vitin2010, ndërsa burime pranë klubit njoftojnë se atij nuk do t’i zgjatetkontrata.

Mediat italiane njoftojnë se Barca është gati të ofrojë 50 milionë europër të siguruar shërbimet e Buffonit, shifër e cila ndoshta do tandryshojë mendjen e presidentit të Juves, Giovanni Cobolli Gigli, icili ditë më parë ka deklaruar se Gigi nuk është në shitje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Lajme nga sporti   Tue May 19, 2009 10:53 am

Tevez: Ronaldo është prej tjetër planeti

Sulmuesi i Manchester United, Carlos Tevez, e vlerëson bashkëlojtarin etij Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë në botë, së bashku mebashkëvendësin e tij, argjentinasin Lionel Messi.

“Ndonjëherë paraqitjet e Ronaldos janë po thuajse nga një planettjetër. Ai është vërtet një talent i veçantë, dhe i vetmi lojtar për tëcilin mendoj se është në nivelin e tij sot, është bashkëlojtari imargjentinas, Lionel Messi”, ka thënë Tevez.

“Ai luan në Barcelona tash, por mendoj se ata do të mund të luaninshumë mirë së bashku. Ata janë të vetmin në futboll, të cilët vet mundta fitojnë ndeshjen. Do të doja t’i kisha të dy në të njëjtin ekip”, kashtuar argjentinasi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lajme nga sporti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Antoneta Marku: Dy lajme të mira nga politika e keqe
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Lajme nga Republika e Kosovës
» VALBONA ZYLO (Lajme te mira nga miqte)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sport-
Kërce tek: