Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Zbulohet skulptura e gruas 35 mijë vjecare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Zbulohet skulptura e gruas 35 mijë vjecare   Sat May 23, 2009 12:08 pm


Arti i skulpturës është shumë i lashtë, më i lashtë sesa është
deklaruar në librat e artit. Tabloidi “The Sun” ka publikuar sot foto
të një statuje që presupozohet të paraqesë fizikun e femrës që datojnë
35 mijë vite më parë. Figurat që paraqesin një trup dhe me gjoks sipas
arkeologëve i përkasin figurës së femrës duke e quajtur Venus. Një ekip
i universitetit gjeti Venusin 60 cm te varrosur në një shpelle afer
Ulm, Gjermani
Sipas profesorit Paul Mellars tha se është mëse e kuptueshme që statuja
I përket një femre dhe që kjo ka një domethenië të madhe për artin në
tërësi.

"Një ekip i universitetit gjeti Venusin 60 cm te varrosur në një shpelle afer Ulm, Gjermani"

Pra kjo statuje ishte fshehur apo e varrosur ne dhe ne nje thellesi
afer 60 cm...se e kuptuam qe statueta eshet e vogel sa nje pllembe
dore. 7 apo 8 cm...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Zbulohet skulptura e gruas 35 mijë vjecare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme – në Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Gjon Neçaj: Zbulohet pasaporta e Bajram Currit
» Nako Spiru, zbulohet dëshmitari që pa skenën e vrasjes së ish-ministrit
» Aksidenti i Xhorxh Majkëll, zbulohet makina luksoze e shkatërruar
» Zbulohet pjesë e arkivit të Bajram Currit gjatë emigracionit në Vienë në periudhën 1918-1919

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Shkenca të tjera-
Kërce tek: