Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Le num?ros-Numeroret

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Le num?ros-Numeroret   Sat May 23, 2009 11:52 am

Le num?ros-Numeroret

Les num?ros v?rejtje:tema n? fillim ?sht? shkruar gabim duhet Le num?ros=Les num?ros
1.........un (lexohet..?-)
2........deux (d?)
3.........trois (trua)
4........quatre(katr)
5........cinq (sank)
6........six (sis)
7.........sept (set)
8.........huit (uit)
9.........neuf (n?f)
10.......dix (dis)
11.......onze (onz)
12.......douze (duz)
13.......treize (trez)
14.......quatorze (katorz)
15.......quinz (kenz)
16........seiz (sez)
17........dix-sept (diset)
18........dix-huit (dizuit)
19........dix-neuf (dizn?f)
20........vingt (v?nt)
21........vingt et un (v?nte?)

30..........trente (trant)
31..........trente et un (trante?)
32..........trente deux (trent?d?)

40...........quarante (karant?)

50...........cinquante(saikante)

60...........soixante(suasante)

70...........soixante-dix(suasant?dis)

80..........quatre-vingts(katr?v?n)

90..........quatre-vingt-dix(katr?v?ndis)

100.....cent (sa-n)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Le num?ros-Numeroret   Sat May 23, 2009 11:03 pm

Nqfar Gjuuhe!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Le num?ros-Numeroret
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Gjuha angleze dhe gjuhë të tjera-
Kërce tek: