Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 F?mij?t nuk duhet t? luajn? vet? loj?ra agresive

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: F?mij?t nuk duhet t? luajn? vet? loj?ra agresive   Sat May 23, 2009 8:32 am

Sipas psikolog?ve, loj?rat kompjuterike t? cilat nxisin agresivitet te f?mij?t duhet t? p?rcillen s? bashku me prind?rit, nd?rsa k?to t? fundit duhet t’i paralajm?rojn? f?mij?t e tyre p?r sjelljet negative t? "heronjve" kryesor?.
Loj?rat nuk b?n t’u ndalohen f?mij?ve vet?m p?r faktin q? jan? agresive, sepse nj? vendim i till? nuk ?sht? i mir?pritur nga f?mij?t t? cil?t do t? mundohen me t? gjitha m?nyrat q? t? arrijn? deri te loja, qoft? jasht? sht?pie ose t? ndonj? shok.

Mir?po, gjithmon? sipas rekomandimit t? psikolog?ve, prind?rit duhet t? jen? pran? f?mij?ve t? tyre gjat? loj?s dhe duhet t’ua shpjegojn? atyre skenat e dhunshme me q?llim q? ta neutralizojn? ndikimin negativ t? tyre dhe mund?sin? q? f?mij?t t? identifikohen me “heronjt?” nga loja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
F?mij?t nuk duhet t? luajn? vet? loj?ra agresive
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SI TE HUMBNI PESHEN E TEPERT
» Kush i tha Zahir Pajazitit ta vranë Dr. Rugoven?-Flet Hasan Zeneli, bashkëluftëtar i Zahir Pajazitit: Duhet të zbardhet vrasja e Zahirit
» Kastriot Myftaraj: Një ditë, Perëndimi do t’ u thotë shqiptarëve se duhet të luftojnë fundamentalizmin islamik
» Femra, ja këshillat sekrete që duhet t’i dini?!
» Vladimir Bruçaj: Shqiptarët në Europë duhet të shkojnë të bashkuar, por si europian

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Psikologji-
Kërce tek: