Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Brokoli mbron en?t e gjakut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Brokoli mbron en?t e gjakut   Sat May 23, 2009 12:31 am

Brokoli mbron en?t e gjakut

Ushqimi i pasur me brokoli leht?son ndikimin negativ t? diabetit mbi en?t e gjakut.

P?r k?t? efekt ?sht? meritor sulfurafani i pranish?m n? brokoli. Sulfurafani nxit aktivitetin e enzimave t? cilat kan? rol t? r?nd?sish?m n? mbrojtjen e en?ve t? gjakut nga d?mtimi.

P?rve? k?saj, ?sht? treguar se sulfurafani zvog?lon pasojat negative t? hiperglikemis? te diabetik?t.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Brokoli mbron en?t e gjakut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» I dënuari me vdekje mbron përsekutorin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: