Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Antioksiduesit zvog?lojn? rrezikun p?r kancer t? vezoreve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Antioksiduesit zvog?lojn? rrezikun p?r kancer t? vezoreve   Sat May 23, 2009 12:30 am

Antioksiduesit zvog?lojn? rrezikun p?r kancer t? vezoreve

Konsumimi i dy llojeve t? antioksiduesve flavonide mund ta zvog?loj? prirjen p?r zhvillimin e kancerit t? vezoreve.

Nj? hulumtim i realizuar n? Istituto di Ricerche Farmacologiche Mario Negri n? Milano, ka treguar se femrat t? cilat fusin n? organizimin e tyre m? shum? izoflavon dhe flavonol jan? m? pak t? rrezikuar p?r t?u s?mur? nga kanceri i vezoreve.

Izoflavonet jan? t? pranishme n? ?aj dhe produktet e soj?s, nd?rsa flavonolet n? llojet e ndryshme t? pem?ve dhe perimeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Antioksiduesit zvog?lojn? rrezikun p?r kancer t? vezoreve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: