Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ende ?sht? i lart? rreziku p?r amputim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Ende ?sht? i lart? rreziku p?r amputim   Sat May 23, 2009 12:29 am

Ende ?sht? i lart? rreziku p?r amputim

N? faqet e Reuters Health shkruan se rreziku p?r amputim vazhdon t? jet? i lart? te personat me diabet tip 1.

Sipas rezultateve t? nj? studimi suedez njoftohet se ekziston ende rreziku i lart? p?r amputimin (prerjen) e k?mb?s te pacient?t me diabet tip 1 ose te diabetik?t insulin?vart?s.

N? baz? t? llogaritjeve t? shkenc?tar?ve, n? mbar? bot?n ?do 30 sekonda amputohet nj? ekstremitet i posht?m si pasoj? e diabetit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ende ?sht? i lart? rreziku p?r amputim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vazhdon ikja masive e të rinjve (Foto)
» Petrit Rudi:Ish eprori i lartë i UÇK-së ka një porosi për Hashim Thaqin me kompaninë pronto!
» Sa më shumë kohë që do të kalojë, aq më shumë do të rritet e lartësohet gjeniu i kombit Dr. Ibrahim Rugova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: