Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Aroma tregon kancerin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Aroma tregon kancerin   Sat May 23, 2009 12:28 am

Aroma tregon kancerin

Shkenc?tar?t kan? njoftuar se aromat nga l?kura e njer?zve mund t? shfryt?zohen p?r zbulimin e kancerit t? l?kur?s.

Pritet q? ky zbulim t? ndihmoj? n? diagnostikimin e karcinomave t? qelizave bazale (q? paraqesin kancerin m? t? shpesht? t? l?kur?s), si edhe formave tjera t? kancerit t? l?kur?s.

Gjat? hulumtimit t? tyre shkenc?tar?t kan? zbuluar nj? p?rmbajtje t? ndryshme kimike p?rmbi qelizat bazale kanceroze t? dalluesh?m nga p?rmbajtja kimike e pranishme te qelizat normale.

Shkenc?tar?t pohojn? se kjo p?rmbajtje p?rmban substanca kimike t? cilat kan? arom? t? dallueshme te personat me kancer. Prandaj n? t? ardhmen pritet q? kjo metod? t? b?j? pjes? n? metodat diagnostikuese t? kancerit t? l?kur?s.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Aroma tregon kancerin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gani Geci i tregon Thaçit se fotografia e Rugovës ishte në odën e Adem Jasharit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: