Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 P?rdorimi i Botox i rreziksh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: P?rdorimi i Botox i rreziksh   Sat May 23, 2009 12:27 am

P?rdorimi i Botox i rreziksh?m

Agjencia evropiane p?r barna (Emea) ka njoftuar se m? shum? se 600 persona t? cil?t kan? marr? injeksione Botox kan? pasur efekte an?sore serioze, nd?rsa 28 prej p?rdoruesve kan? vdekur.

Sipas revist?s gjermane ?Focus?, vet?m n? Gjermani kan? qen? 210 raste me efekte serioze an?sore, nd?rsa pes? pacient? kan? vdekur pas marrjes s? injeksioneve me Botox.

P?r shkak t? rrezikut nga Botox, instituti amerikan p?r mbik?qyrjen e barnave Food and Drug Administration (FDA), ka paralajm?ruar rrezikun e vdekshm?ris? n?se mbidozohet.

Botox, q? fitohet nga toksina m? e fort? ekzistuese nga bakteri e Clostridium Botulinum, e cila bllokon sinjalet e sistemit nervor dhe paralizon muskujt, shfryt?zohet n? industrin? kozmetike p?r largimin e rrudhave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
P?rdorimi i Botox i rreziksh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sylë Mujaj:TURQIT NUK JANË ARMIQ POR HOXHA ËSHTË MATRAPAZ I RREZIKSHËM
» Sabile Keçmezi- Basha: Çështje të përdorimi të nocioneve: ilegale, klandestine dhe e fshehtë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: