Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lodhja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Lodhja   Sat May 23, 2009 12:24 am

Lodhja (trupore) ?sht? vargu i shkaqeve, q? ndryshojn? nga nj? gjendje p?rgjumjeje n? lidhje me nj? pun?t? caktuar q? sjell ndjenj?n djeg?se brenda muskujve. Mend?sish, 'lodhja' p?rshkruhet si paaft?sia e t? vazhduarit t? b?rjes me rit?m t? nj? pune t? caktuar n? pranin? rrit?se t? ndjeshm?ris? s? orvatjes. Lodhja ?sht? e gjith?pranishme n? jet?n e p?rditshme, por v?rehet ve?an?risht gjat? ushtrimeve t? r?nda e t? gjata.
Zhvillimi i lodhjes shoq?rohet me nj? rritje fillestare shp?rpjes?timore t? ndjeshm?ris? s? orvatjes s? k?rkuar p?r vazhdimin ose rritjen e pun?s s? b?r? p?rpara paaft?sis? p?r t? tendosur fuqin? e lypur q? p?rjetohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lodhja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: