Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ushqimet që i mbrojnë duhanpirësit nga kanceri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Ushqimet që i mbrojnë duhanpirësit nga kanceri   Sat May 23, 2009 12:17 am

Nëse nuk e keni në plan ta leni duhanin atëherë konsumoni ushqimet të cilat reduktojnë efektin negativ të tij.

Konsumim i rregullt i çajit të gjelbër, brokolit, perimeve bishtajore dhe qepës, i mbron duhanpirësit nga kanceri i mushkërive, njoftojnë shkencëtarët nga UCLA.

Supozohet se antioksiduesit të pranishëm në këto ushqime zvogëlojnë stresin oksidues, inflamacionin dhe dëmtimin e ADN-së, të cilat janë pasojë e duhanpirjes që mund të shkaktojnë kancer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ushqimet që i mbrojnë duhanpirësit nga kanceri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: