Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Zinku mund të ndihmojë te ftohja dhe gripi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Zinku mund të ndihmojë te ftohja dhe gripi   Sat May 23, 2009 12:15 am

Disa studime shkencore kanë pohuar se zinku ka karakteristika antivirale dhe preferohet të konsumohet në sasi të shtuar në rastet e ftohjes dhe gripit.

Ka shumë dëshmi se mineralet mund të parandalojnë krijimin e disa proteinave të cilat viruset e ftohjes i shfrytëzojnë për t’u reproduktuar.

Nëse konsumimi i zinkut do të jetë një trajtim efektiv mund të varet edhe nga ajo se si merret minerali.

Disa studime kanë thënë se tabletat e zinkut nuk janë efektive në rastet e ftohjes, por geli nazal duket premtues, edhe pse për të pohuar me siguri efektivitetin, ka nevojë edhe për studime shtesë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zinku mund të ndihmojë te ftohja dhe gripi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shokët e Atjon Zhitit nuk mund të besojnë se ai nuk jeton më (FOTO)
» Thaçi: Presidenti do të zgjidhet nga PDK-ja
» Esat Ahmeti:Ai që nuk e njeh veten, nuk mund ta njohë as tjetrin
» Kristaq Shabani:Lajthitje e të lajthiturve?!A mund të ngacmohet zjerrmi?!
» Xhavat Rexhaj:SI MUND TË JETOHET NË NJI SHOQËRI KU VRASËSIT E BURRAVE TË SHQUAR SHQIPTARË SORROLLATEN LIRSHËM?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: