Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pushimi dhe lëngjet zgjidhja më e mirë kundër ftohjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Pushimi dhe lëngjet zgjidhja më e mirë kundër ftohjes   Sat May 23, 2009 12:13 am

Marrja e sasive të mëdha të lëngjeve dhe pushimi shtesë është gjëja më e mirë të cilën duhet ta bëni nëse jeni prekur nga ftohja ose gripi, sëmundje që mesatarisht do të zgjatë nga 7 deri në 10 ditë.

Pushimi është një prej hapave më të rëndësishëm që do t’ju bëjë të ndiheni mirë. Të qëndruarit shtrirë do të kursejë energjinë tuaj në këtë periudhë kur keni rënie të munitetit, si dhe do të pengojë që ju të përhapni virusin tek njerëzit e tjerë.

Po ashtu, marrja e sasive të mëdha të lëngjeve do të zëvendësojë atë që keni humbur gjatë temperaturës së lartë të trupit. Lëngjet (sidomos ata të ngrohta) po ashtu lehtësojnë gërvishtjen që ndjeni në fyt si dhe ndihmojnë në hollimin e sekretit që keni në hundë, duke i liruar ato.

Çaji i nxehtë me limon, uji, lëngjet e frutave dhe supa, që të gjitha janë një zgjidhje e mirë për ju.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pushimi dhe lëngjet zgjidhja më e mirë kundër ftohjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Për dhe “kundër” Rugovës
» Vaksinë e re kundër gripit të derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) përballoi çdo sulm të armiqve kundër Mirditës Nga:Tomë Mrijaj
» Gjergj Kabashi: Revoltë shqiptare apo “protesta arabe” kundër aksionit policor “Monstrum” në Shkup

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: