Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vitaminat C dhe E dhe kanceri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Vitaminat C dhe E dhe kanceri   Sat May 23, 2009 12:13 am

Vitaminat C dhe E dhe kanceri

Rezultatet e një studimi të ri kanë nxjerrë konkluzionin se vitaminat C dhe E nuk ndikojnë në ndalimin e paraqitjes së kancerit.

Në studim kanë marrë pjesë 14.000 meshkuj të cilët kanë marrë rregullisht vitaminë C dhe E, ndërsa është përcjellë ndikimi i tyre në kancerin e prostatës dhe në paraqitjen e përgjithshme të kancerit.

Rezultatet e fituara pas tetë vitesh kanë treguar se vitamina E nuk ka pasur asnjë ndikim në zvogëlimin e rrezikut të shfaqjes së kancerit, dhe po ashtu edhe ndikimi i vitaminës C në mbrojtjen nga kanceri ishte shumë i vogël.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vitaminat C dhe E dhe kanceri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: