Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Diabeti dhe kanceri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Diabeti dhe kanceri   Sat May 23, 2009 12:12 am

Diabeti dhe kanceri

Një studim i ri tregon se personat me diabet të cilët vuajnë edhe nga kanceri, janë për 40% më të rrezikuar që të vdesin nga kanceri, në krahasim me personat të cilët kanë kancer, por nuk kanë diabet.

Këto rezultate kanë dalë nga analizat e 23 studimeve të realizuara në dhjetë shtete ku janë përfshirë 125.000 vullnetarë, ndërsa i kanë realizuar hulumtuesit nga Universiteti John Hopkins.

Shkencëtarët, të cilët studimin e tyre e kanë botuar në revistën “Journal of the American Medical Association”, pohojnë se kontrollimi më i mirë i diabetit rrit shpresën e mbijetesës nga kanceri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Diabeti dhe kanceri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: