Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Uji ndihmon lirimin e testosteronit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Uji ndihmon lirimin e testosteronit   Sat May 23, 2009 12:11 am

Uji ndihmon lirimin e testosteronit

Dehidrimi mund të ulë nivelin e testosteronit, kanë treguar studimet e fundit të publikuara në magazinën mjekësore Journal of Applied Physiology.

Personat sportiv të cilët kishin qenë të dehidruar para stërvitjeve kishin nivel më të lartë të kortizonit, hormonit të stresit i cili mund të jetë fajtor kryesor për uljen e nivelit të testosteronit.

Autorët e studimit preferojnë që më së shumti 4 orë para angazhimit fizik të pihet 6 ml ujë për çdo kilogram të peshës trupore (që do të thotë rreth gjysmë litre për një person që peshën 80 kg).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Uji ndihmon lirimin e testosteronit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ÇLIRIMIN E KOSOVËS-KUSH PO PËRPIQET TA FALSIFIKOJË HISTORINË
» Lufta për çlirimin dhe ndarjen nga Maqedonia: Ja skenari shqiptar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: