Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PowerQuest Partion Magic 8.0

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: PowerQuest Partion Magic 8.0   Mon May 18, 2009 11:46 pmKey Technologies

* Partitions hard drive
* Create, resize, copy partitions
* Run multiple operating systems

Features

* Divides hard drive into two or more partitions
* Runs multiple operating systems on the same PC
* BootMagic? makes it easy to switch between operating systems
* Copy, move, resize, split, or merge partitions
* Guides you through the partitioning process
* Easy to find, copy and paste files in both Windows®️ and Linux®️ partitions
* Create and modify partitions up to 300GB*
* Supports USB 2.0, USB 1.1, and FireWire®️ external drives**
* Supports and converts partitions among FAT, FAT32, NTFS, Ext2, and Ext3 file systems
* Enlarge an NTFS partition without restarting computer
* Resizes NTFS system clusters to the most effective size

System Requirements:
Windows®️ XP Home Edition/Professional
* 233MHz or higher processor
* 128 MB of RAM
Windows 2000 Professional
* 150MHz or higher processor
* 64 MB of RAM
Windows NT WS/Me/98/98SE
* 150MHz or higher processor
* 32 MB of RAM

REQUIRED FOR ALL INSTALLATIONS
* 55 MB of available hard disk space
* DVD or CD-ROM drive

Shkarko:

kliko ketu qe ta shkarko . . .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
PowerQuest Partion Magic 8.0
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: