Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit



 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gjumë të mirë për arterie të shëndosha

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Gjumë të mirë për arterie të shëndosha   Sat May 23, 2009 12:01 am

Gjumë të mirë për arterie të shëndosha

Gjumi i mirë gjatë natës mund të ndihmojë në ruajtjen e shëndetit dhe mbajtjen e kalueshmërisë së arterieve.

Sipas rezultateve të një studimi të ri të publikuar në “Reuters Health”, gjumi kualitativ i natës është i dobishëm për shëndetin e zemrës dhe enëve të gjakut.

Studimi ka treguar se personat e shëndoshë të në moshë mesatare, të cilët kishin fjetur mesatarisht një orë më shumë gjatë natës në raport me pjesëmarrësit tjerë në studim, kishin qenë më pak të rrezikuar për zhvillimin e kalcifikimit të arterieve koronare (grumbullimin e pllakave të kalcifikuara në arteriet e zemrës, të cilat u paraprijnë sëmundjeve të zemrës).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjumë të mirë për arterie të shëndosha
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: