Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kafeja mbron nga karcinoma e zgavrës së gojës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Kafeja mbron nga karcinoma e zgavrës së gojës   Fri May 22, 2009 11:58 pm

Kafeja mbron nga karcinoma e zgavrës së gojës

Një studim i realizuar në Japoni sugjeron se konsumimi i rregullt i kafesë, mund ta zvogëlojë rrezikun e zhvillimit të karcinomës së zgavrës së gojës dhe fytit.

Shkencëtarët nga Universiteti i Tohokos për 13 vite kanë analizuar të dhënat e 38.000 participantëve të moshave ndërmjet 40 dhe 64-vjeçar.

Rezultatet e publikuara në revistën “American Journal of Epidemiology” kanë treguar se personat të cilët brenda ditës pinë së paku një filxhan kafe kanë rrezik dyfish më të vogël për t’u sëmurë nga karcinoma e zgavrës së gojës dhe fytit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kafeja mbron nga karcinoma e zgavrës së gojës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» I dënuari me vdekje mbron përsekutorin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: