Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mateni peshën tuaj!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Mateni peshën tuaj!   Fri May 22, 2009 11:56 pm

Ekspertët kanë mendime të ndara sa i takon rekomandimeve për matjen e peshës trupore, nëse duhet të matemi rregullisht apo jo gjatë kohës së dobësimit.
Një studim i ri amerikan ku janë përfshirë disa qindra persona me mbipeshë, rekomandon matjen e peshës trupore një herë në javë.

Pjesëmarrësit në studim të cilët e kanë matur rregullisht peshën e tyre, kanë qenë të prirë për 11 herë më shumë që të eliminojnë 5% të peshës së tyre trupore për afat gjashtëmujor, sa ka zgjatur programi i dobësimit.

Matja një herë në javë mundëson që të përcillni përparimin (humbjen në peshë), si dhe planifikimin e ushqimit dhe aktivitetit trupor për javën e ardhshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mateni peshën tuaj!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» PËRSHËNDETJE, URIME dhe SUKSESE në JETËN TUAJ të LAVDISHME

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: