Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Çrregullimet e ushqyerjes te sportistët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Çrregullimet e ushqyerjes te sportistët   Fri May 22, 2009 11:54 pm

Meshkujt të cilët në mënyrë profesionale ose amatoreske merren me sport, gjithnjë e më shumë po vuajnë nga çrregullimet e ushqyerjes, njoftojnë shkencëtarët amerikanë.
Hulumtuesit nga Maine Medical Center në Portland pohojnë se shumë sportistë përvetësojnë shprehi të pashëndetshme ushqyese, pasi i japin shumë rëndësi figurës së hollë.

Ekspertët rekomandojnë që personat me probleme të këtilla duhet të paraqiten në konsultim te nutricionistët, thuhet në raportin e revistës “Current Sports Medicine Reports
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çrregullimet e ushqyerjes te sportistët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: