Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Veprimi antikancerogjen i vajit të ullirit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Veprimi antikancerogjen i vajit të ullirit   Fri May 22, 2009 11:52 pm

Këto eksperimente laboratorike kanë treguar se të gjitha komponentët e fenolëve të pranishme në vajin e ullirit në mënyrë të fuqishme pengojnë aktivitetin e gjenit të karcinomës.

Në veçanti, efekti më i fuqishëm ishte shprehur në mbrojtjen nga kanceri i gjirit, që shpjegon edhe arsyen e paraqitjes më të rrallë të kancerit të gjirit te femrat që jetojnë në vendet mediterane, ku vaji i ullirit është pjesë e zakonshme e ushqimit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Veprimi antikancerogjen i vajit të ullirit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: