Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mundësi e re për ta trajtuar mbipeshën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Mundësi e re për ta trajtuar mbipeshën   Fri May 22, 2009 11:50 pm

Shkencëtarët nga Universiteti i Harvardit kanë ofruar një metodë të re për ta luftuar mbipeshën, e cila bazohet në veprimin e hormonit përgjegjës për zvogëlimin e apetitit.
Me anë të eksperimenteve të tyre në minj, këta shkencëtarë kanë arritur të tregojnë se me anë të barnave ekzistuese mund të veprohet mbi rezistencën të cilën e kanë personat e trashë në hormonin leptin (hormon i cili zvogëlon apetitin).

Këto të dhëna të publikuara në revistën “Cell Metabolism”, sugjerojnë se duke shtuar sasinë e leptinës te personat e trashë do të mund të trajtohet mbipesha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mundësi e re për ta trajtuar mbipeshën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shokët e Atjon Zhitit nuk mund të besojnë se ai nuk jeton më (FOTO)
» Thaçi: Presidenti do të zgjidhet nga PDK-ja
» Esat Ahmeti:Ai që nuk e njeh veten, nuk mund ta njohë as tjetrin
» Kristaq Shabani:Lajthitje e të lajthiturve?!A mund të ngacmohet zjerrmi?!
» Xhavat Rexhaj:SI MUND TË JETOHET NË NJI SHOQËRI KU VRASËSIT E BURRAVE TË SHQUAR SHQIPTARË SORROLLATEN LIRSHËM?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: