Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ndikimi i urisë mbi qelizat nervore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albani
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 354
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Ferizaj - Kosovë

MesazhTitulli: Ndikimi i urisë mbi qelizat nervore   Fri May 22, 2009 11:50 pm

Ndikimi i urisë mbi qelizat nervore

Një studim i ri ka zbuluar se qelizat nervore të femrave dhe të meshkujve reagojnë ndryshe në mungesë të ushqimit.
Derisa qelizat nervore të meshkujve vdesin shumë shpejt, qelizat nervore te femrat mundohen ta ruajnë energjinë ma gjatë dhe mundohen të qëndrojnë gjallë.

Studimi është realizuar te qelizat nervore të minjve laboratorikë, ndërsa shkencëtarët pohojnë se rezultate të ngjashme mund të jepen edhe te njerëzit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndikimi i urisë mbi qelizat nervore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: