Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda   Mon May 18, 2009 10:14 pm

Click ne start button -----> pastaj shko Run -----> dhe shtype Regedit -----> preke enterKjo do ta hap nje "Registery Editor"Tash shikon per "key":

HKEY_LOACAL_MECHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\ContentIndexTani e gjen nje key qe quhet "Startup Delay" -----> kliko dy her ne teWhere its Base, kliko Decimal -- esht Default Value eshte 4800000,

Ndryshoje ne: 40000Tani mbylle Registry Editor dhe ristatroje kompjuterin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
ScientisT-BoY
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 217
Filloi me : 27/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda   Thu May 28, 2009 7:56 pm

Kjo eshte demtuese per PCMos i ndjekni keta trika se e shkaterrojne PC-ne tuajse per kete pune ti mund ta besh edhe per 3 sec me tu ndez
Mbrapsht në krye Shko poshtë
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Re: Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda   Thu May 28, 2009 10:28 pm

Sosht E Mundun Pc-ne Ta ndezesh Bash per 3 Sec Po Bjen Fjala Qe shum shpejt!!
Por Prap Jom Nje Mendim Me Parafolesin Por E kam Edhe nje Keshill

Ne Te GJitha Forumet Dhe Jo Vetem Ne Ket Ju Lus Te Mos i Provoni Keta Tricka Qe Jan Te Demshem Si Psh RRite Shpejtsine E Download Nuk Funskionon!!
Ajo Nvaret Prej Rrjettit Dhe Mbushjes Se Netit!!
Kemi Raste Kur Shohim Qe thon Qit Nje Mesazh Para welcome
Edhe Ky Trik Nuk Funksionon Edhe Plus Vetem Se E Vonon Ndezjen e PC Dhe Mun Te Shkaktoj Deme.
Sepse Kur WINDOWS XP Eshte Krijuar Nuk Eshte Ber Per Te Luajtur Jo Ndeze PC Per 10 Sec Jo Ashtu Jo Keshtu..

Keshtu qe Keto Poste A Mos i Hapni As mos I qelni Se Keto Jan Si Viruse Niher Ta Shkatrrojne Pc-ne!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndize Pc Tuaj Per 10 SEconda
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» PËRSHËNDETJE, URIME dhe SUKSESE në JETËN TUAJ të LAVDISHME

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: