Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 MagicISO Magic ISO Maker 5.5 Build 0274

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: MagicISO Magic ISO Maker 5.5 Build 0274   Thu May 21, 2009 10:16 pm


Magic ISO Maker is a powerful and easy CD/DVD
image file edit tool. It can open, create, edit, and extract CD/DVD
image files, and convert bin to iso and back. Make image files from
CD-ROM or hard disk, and handle bootable information at meanwhile. It
also can convert BIN or any other format file created by CD burning
software or virtual CD-ROM driver software to standard ISO format. It
has the ability to create ISO image file. You can directly add, delete,
and rename files or folder in CD image file(s). It can handle up to 10G
large sizes so that user can extract, edit, and open DVD image files
in ease.

MagicISO
is CD/DVD image utility that can extract, edit, create and burn ISO
files. ISO file are images (duplicates) of complete CD/DVD disc.
containing exact binary copies of the original CDs. Usually, you have
to burn an ISO file on a CD to extract its contents, but now you can
simply open an ISO file in MagicISO. It can also convert BIN or any
other format file created by CD burning software (Such as Nero-Burning
ROM, Easy CD Create) or virtual DVD/CD-ROM driver software (such as
Daemon-tools) to standard ISO format. MagicISO has ability to create
ISO image file. You can directly add/delete/rename files or folder in
CD image file(s) with MagicISO. MagicISO can handle up to 10GB large
sizes so that user can extract / edit / open DVD image files in ease.

Features:
- Process almost all CD-ROM image file(s) including ISO and BIN.
- Ability to directly add/delete/rename/extract file(s) within image files.
- Convert image files to the standard ISO format.
- Supports ISO 9660 Level1/2/3 and Joliet extension
- Duplicate disc to ISO file from CD-ROM.
- MagicISO embed with Windows Explorer.
- You can convert almost all image file formats, including BIN, and save it as a standard ISO format file.
- Edit ISO file in many format(such as Nero burning ROM, Easy CD Creator, CDRWin, CloneCD, BlindWrite, etc).
- Select some files or directories, and then create the ISO based on these files.
- Make bootable ISO file.
- Because of its file associations, you can simply double click an ISO file in Windows Explorer to open it.
- Very easy to use interface but powerful enough for an expert.
- Backup CD to your hard disk.

New Features for v5.5(build 0274)

Can mount ISO file on Microsoft Windows 7.
Fixed bug on opening cue file.
Optimized for Microsoft Windows 7 and 2008 Server.
Some minor improvements and bug fixes.

Info:

* Multilingual: English, Spanish, French, German Italian, Portugués, etc
* Compatible with: Windows 98/98SE/Me/2000/XP/VistaCode: Select all
Kodi:
http://rapidshare.com/files/230129457/Magic_ISO_Maker_5.5_Build_0274_f62_WR.rar

Password:

Code: Select all
Kodi:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
MagicISO Magic ISO Maker 5.5 Build 0274
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: