Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pastroni kompjuterin nga fajllat e panevojshem

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Pastroni kompjuterin nga fajllat e panevojshem   Sun Jun 14, 2009 12:20 am

Per te fshire fajllat e panevojshem shko keshtu:

Kliko butonin START
Pastaj shtyp komanden RUN
Aty shkruaj cleanmgr
(Aty do te paraqitet opcioni per zgjdhjen se cilin disk deshironi ta pastroni, zgjedh njerin dhe shty Ok)


Pasiqe kompjuteri te kete perfunduar analizimin do te shohesh pamjen e meposhmte:


Selektoj fajllat qe do me I fshi. Gjithashtu per te pare fajllat parase ti fshish mundesh duke klikuar butonin View Files..

Pasi ti kesh selektuar shtyp butonin OK..

Dhe ti do ta shohesh fshirjen e tyre sin e pamjen ne vijim:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Pastroni kompjuterin nga fajllat e panevojshem
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: