Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 United konfirmon shitjen e Ronaldos

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: United konfirmon shitjen e Ronaldos   Sat Jun 13, 2009 3:32 pm

Manchester Unitedi ka konfirmuar se e ka pranuar një ofertë rekorde nga Real Madridi për superyllin portugez Cristiano Ronaldo.

Mbretërit
janë në kërkim të lojtarit më të mirë në botë për vitin 2008 qe një
kohë të gjatë, që nga momenti kur ia kishte deklaruar se ëndërron ta
vesh fanellën e Realit, mirëpo deri më tani Djajtë e Kuq kanë refuzuar
ofertat e Los Merengues.

Mirëpo, pas ardhjes së Florentino Perezit në krye të gjigantit spanjoll duket se çdo gjë është e mundur për Los Blancos.

Pas
sigurimit të shërbimeve të superyllit brazilian Ricardo Kaka (për 65
milionë euro), Reali është pranë të sigurojë edhe shërbimet e Ronaldos
për një shumë rekorde parash prej 80 milionë funtesh (94 milionë euro).

“Manchester
Unitedi ka pranuar një ofertë rekorde prej 80milionë funtesh nga Real
Madridi për Cristiano Ronaldon. Me kërkesë të Cristianos- i cili edhe
njëherë ka shprehur dëshirën e tij për t’u larguar- dhe pas bisedimeve
me përfaqësuesit e lojtarit, United është pajtuar që ta lejojë Real
Madridin që të bisedojë me lojtarin”, shkruan në deklaratën zyrtare të
Manchester United.

Gjithçka në lidhje me transferimin pritet të
kompletohet deri më 30 qershor, kështu që nga sezoni i ardhshëm,
Ronaldo do ta vesh fanellën e Real Madridit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
United konfirmon shitjen e Ronaldos
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sport-
Kërce tek: