Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Celular me fotoaparat prej 12 megapiksela

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Celular me fotoaparat prej 12 megapiksela   Thu Jun 11, 2009 11:58 pm

Celular me fotoaparat prej 12 megapiksela


Në fund të vitit të kaluar Samung në Evropë pati paraqitur disa modele
të reja të celularëve, derisa një prej tyre e mbante emrin Pixon.
Modeli i përmendur tani bëhet me një varg përditësimesh nga të cilat
kryesorja është me fotoaparatin prej 12 megapiksela.

Siç pohojnë në Samsung, bëhet fjalë për celularin e parë me
fotoaparatin mbresëlënës prej 12 megapiksela, që ndryshe është
rezolucion i cili është në mënyrë standarde i pranishëm në shumicën e
fotoaparateve të sektorit të kompaktëve.

Samsung Pixon 12 përmban ekran AMOLED 3.1 inçësh të ndjeshëm në prekje,
fotoaparat prej 12 megapikselash me auto-fokus, derisa fotografitë e
bëra është e mundur që me anë të shërbimit Share Pixon të kompanisë
Samsung të barten thjesht në shërbimet si Facebook, Picasa e të
ngjashëm.

Në celular është integruar hapësira e të dhënave prej 150 MB i cili
mund të zgjerohet edhe më shumë me anë të qasjes microSD, celulari bie
në kategorinë e pajisjeve quad-band GSM/GPRS/EDGE, HSPA 900/2.100 MHz,
përmban GPS, ËiFi, FM radio dhe mbështetje të gjerë për paraqitjen e
përmbajtjeve multimediale.

Samsung Pixon 12 në treg fo të duhej të paraqitej në fund të këtij muaji të cilit sapo kemi hyrë.

www.samsungmobile.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Celular me fotoaparat prej 12 megapiksela
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si në përralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerë prej 10 mln dollarë (FOTO)
» Agim Bacelli:Rrëfimi* Tregim
» Prej nga e ka prejardhjen emri “shqiptar”?
» Kënd prej politikanëve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)
» Sa sheqer mund të konsumoj njeriu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Portali :: Teknologjia-
Kërce tek: