Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Qka eshte comanda "Tracert"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Qka eshte comanda "Tracert"   Sun Jun 07, 2009 8:47 pm

Qka eshte comanda "Tracert"

Spari qka eshte Tracert ??

Tracert eshte nje komand te cilien mundemi me e sfhrytezu permes CMD

Start >> Run >> CMD >> Shenoni " tracert " (Pa thojza)

Microsoft Windows [Version 5.2.3790]
(C) Copyright 1985-2003 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\admin>tracert Google

Tracing route to Google [66.249.91.104]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms JOKER [192.168.4.121]
2 <1 ms <1 ms <1 ms 300.core1.dc1.iomart.com [62.233.120.2]
3 11 ms 11 ms 11 ms gi1-4.core1.thn.iomart.com [62.233.125.98]
4 21 ms 22 ms 18 ms gi8-5.mpd01.lon01.atlas.cogentco.com [149.6.147.109]
5 15 ms 15 ms 29 ms 72.14.198.37
6 84 ms 13 ms 13 ms 72.14.239.90
7 47 ms 77 ms 77 ms 216.239.43.123
8 48 ms 36 ms 50 ms 72.14.233.79
9 * * * Request timed out.
10 24 ms 24 ms 24 ms ik-in-f104.google.com [66.249.91.104]

Trace complete.

Ja pra e kem bo tracert google.com-in
Dmth kljo tregon qe komunikimi u kry permes 10 routerave
Juve nuk jau qet njejt tash nvaret qfar rruge perdor dej sa te shkon tek routeri i google-s
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Qka eshte comanda "Tracert"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ne ishim ketu, Ne jemi akoma ketu, kjo eshte "HISTORIA" e Popullit Tim
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" për invalidët e luftës së Kosovës
» Në Filadelfia u promovua libri "Përjetë me ty" i autorit Ivzi Çipuri (1)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: