Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vjen Opera 10 Beta 1

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Vjen Opera 10 Beta 1   Sat Jun 06, 2009 4:51 pm

Kompania norvegjeze Opera Software me vite të tëra po përpiqet
të arrij konkurrentët e saj në treg, mirëpo përkundër karakteristikave
të mira të softuerit të saj, kjo nuk po i shkon edhe aq për dore.
Versioni më i ri i Operas, i paraqitur në 10 Beta 1, do të mund t’i sillte kompanisë ndonjë përqindje më të madhe.

Opera më e re u ofron përdoruesve paketën e përmirësuar të
aplikacioneve të uebit në një vend – shfletues klasik i përmbajtjeve të
internetit, aplikim të postës elektronike, klient RSS dhe aplikacion
për shkarkimin e dosjeve torrent.

Pos kësaj, Opera i është nënshtruar edhe disa ndryshimeve kozmetike,
kështu që pamja standarde e shfletuesit do të thoshim se është
modernizuar. Sipas paralajmërimeve nga tabori i Operas, pamja e këtij
shfletuesi në fund do të jetë edhe më e bukur.

Nga shtojcat standarde me të cilat përdoruesit tanimë janë mësuar
brenda shfletuesit gjendet opsioni Speed Dial i cili tani është rritur
në 25 faqe maksimale në paraqitje, derisa edhe vet pamja mund të
personalizohet në masë të madhe. Madje i është përmirësuar edhe mënyra
e punës Opera Turbo e cila do të jetë shumë e dobishme për përdoruesit
me lidhje të dobëta të internetit.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Vjen Opera 10 Beta 1
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» “Skënderbeu, Mbreti luftëtar i Shqipërisë”, vjen në atdhe
» Chris Tucki:Tash vjen Baci Vlla!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Portali :: Teknologjia-
Kërce tek: