Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Windows 7 zyrtarisht vjen më 22 tetor

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 27
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Windows 7 zyrtarisht vjen më 22 tetor   Sat Jun 06, 2009 4:49 pm

Thashethemet e fundit që ndërlidhen me sistemin më të ri
operativ nga Microsoft kanë theksuar se Windows 7 në versionin e tij
përfundimtar do të paraqitet në janar të vitit 2010, apo në rastin më
të mirë gjatë festave të fundvitit. Mirëpo, Microsoft tani ka vendosur
të zgjidh misterin dhe ka caktuar datën e daljes në treg më 22 tetor.
Ekipi
i zhvillimit të Windows 7 do të duhej që punën e vet ta kryej gjatë
muajit korrik, kur edhe kopjet e para do t’u dorëzohen prodhuesve të
kompjuterëve. Shitja me pakicë e këtij sistemi operativ fillon më 22
tetor, mirëpo ende nuk dihet për çfarë çmimi.

Windows 7 vjen vetëm 33 muaj pasi që në janar të vitit 2007 është
paraqitur Vista, për dallim nga periudha kohore në mes Windows XP dhe
daljes së Vistas që ishte pesë vite.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Windows 7 zyrtarisht vjen më 22 tetor
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A po vjen kryeministri 5-të shqiptar në Ballkan?
» Mr. Elmi Berisha - Peja Meriton me Mirë, Ndryshimi po Vjen!'s Photos - Profile Pictures
» Intervistë:Në vitin 2012 Shyhretja vjen me një album të përbashkët me Shkëlzen Jetishin
» Lulzim Basha, është zyrtarisht Kryetari i Ri i Bashkisë së Tiranës
» ELIDA BUÇPAPAJ - KUR VJEN QERSHORI VRITET BARDHYL AJETI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Portali :: Teknologjia-
Kërce tek: