Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 SHBA: Niveli i papunësisë më i larti në 25 vjet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: SHBA: Niveli i papunësisë më i larti në 25 vjet   Sat Jun 06, 2009 4:18 pm
Papupësia arriti nivelin më të lartë në 25 vjet me 9 presje 4
përqind në maj, megjithëse ritmi i shkurtimeve të vendeve të punës u
ngadalësua.
Raporti i Departamentit të Punës thotë se 345 mijë vende pune u shkurtuan muajin e kaluar, numri më i ulët që nga shtatori.

Shifrat e reja bënë që indeksi i bursës të rritej sot ndërsa çmimet e
naftës arritëm në mbi 70 dollarë për fuçi për herë të parë që nga
shtatori me shpresat se shifrat më të ulta nga parashikimet tregojnë se
mund të ketë kaluar periudha më e vështirë e recesionit.

Megjithatë niveli i lartë i papunësisë sugjeron se punëdhënësit po
ngurojnë të punësojnë derisa të ketë shenja të tjera se recesionit po i
vjen fundi. /woa/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
SHBA: Niveli i papunësisë më i larti në 25 vjet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historiku i përvjetorit të pavarësisë së ShBA-ve
» Dita e Pavarësisë së SHBA-së, sinonim i lirisë
» MOTI ARKTIK NË SHBA
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistët
» 'Grupi i Llapit' dënohet me 13 vjet burgim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Ekonomi-
Kërce tek: