Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lojtari i vitit në Serie A

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Lojtari i vitit në Serie A   Fri Jun 05, 2009 7:48 pm

Sezoni 2008/2009 në Serie A përfundoi, ndërsa
Interi u shpall sërish kampion. Listës së lojtarëve më të mirë të
sezonit u prin sulmuesi zikaltër, Zlatan Ibrahimovic.

Ibracadabra
ishte njeriu kryesor i Nerazzurëve, i cili e udhëhoqi skuadrën drejt
titullit të radhës. Veç tjerash, Ibra është edhe golashënuesi më i mirë
në Kampionatin italian këtë sezon me 25 gola.

Një tjetër lojtar
i Interit që është konkurrent për t’u shpallur lojtar i sezonit në
Serie A, është Maicon. Mbrojtësi brazilian konsiderohet njëri nga më të
mirët në botë në pozitën e tij- mbrojtës i krahut të djathtë, ndërsa
pas Ibrahimovicit, ishte pikërisht Maicon lojtari më i rëndësishëm i
Interit.

Ndoshta Juventusi nuk luajti siç pritej këtë sezon,
mirëpo qendërmbrojtësi italian Giorgio Chiellini, bëri paraqitje shumë
të mira me Zonjën e Vjetër, duke ia siguruar vetes një vend në listën e
të nominuarve për lojtarin e sezonit në Ligën elite italiane.

I
rikthyeri te Genoa, Diego Milito, ishte më meritori për suksesin e
sivjetmë të skuadrës gjenovase, e cila siguroi pozitën e pestë ne
tabelë. Milito ishte po ashtu njëri nga golashënuesit më të mirë të
sezonit me vetëm një gol më pak se Ibrahimovic.

Sido që të jetë,
lojtari që u shpall sezonin e kaluar më i miri në Serie A, duhet të
shpallet edhe këtë sezon. Derisa sezonin tjetër pati konkurrent të
fortë Alessandro Del Pieron, këtë sezon, Zlatan Ibrahimovic është një
hap përpara tjerëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Lojtari i vitit në Serie A
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bale Beka:Festohet perfundimi i vitit shkollor
» Besnik Dizdari: 28 vëllimet e veprës së Dr. Samimit dhe një traktat sportiv i vitit 1935
» Beka: 24 raste të vetëvrasjeve në gjashtëmujorin e parë të vitit 2010
» Gani Qarri:Çlirimi i Shkupit dhe ngritja e Flamurit Kombëtar nga Bajram Daklani më 12 gusht të vitit 1912
» Palin, Personi i Vitit - Bush, Personi i Dekadës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sport-
Kërce tek: