Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gjej Passwordine BIOS-IT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Gjej Passwordine BIOS-IT   Fri Jun 05, 2009 1:50 am

Ndoshta
ju ka ndodhur ndonjehere te mos mund te kyqeni ne Pc per shkak te Bios
passwordit te harruar, nese dikush ka kete problem atehre le te
fillojme.


1 aty kur te paraqitet WELCOME edhe ta kerkon me shkru passin

2 tani kur te paraqitet me shkru passwordin,e shtyp ne tastier CTRL + ALT + DEL..( 2-3 here e shtyp DEL )

3 Hapet n 1 dritare tjeter ku munesh me shkru password edhe user name

4 tek user name e shkruni : administarator ndersa te Password asgje

5 dhe klikoni OK edhe meniher kompjuteri ju hapet

6 po kur te hyni nuk ju hapet PC me user te juajin po me nje user tjeter aty ski asgje vetem RECUCLE BIN edhe asgje tjeter

7 Klikon START/CONTROL PANEL/USER ACCOUNts edhe te ajo account i cili
eshte me password(fjalkalues) klikoni pastaj ja boni REMOVE PASSWORD

8 pastaj shkoni START/LOGG OF/SWITCH USER/ edhe e klikoni at userin i
cili ka qen me password ma ska më nuk ju kerkon passwrod sepse e keni
fshir passwordin Dhe keshtu keni emilinuar passwordin e Bios-it dhe
lirisht mund te kyqeni ne Windows pa asnje pengese
Copy Paste eshte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Gjej Passwordine BIOS-IT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: