Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta Bllokojm ndonje Web-Site pa Poseduar asnje Softwere

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dardani
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 756
Filloi me : 18/05/2009
Mosha : 28
Vendodhja : Loptop Vista Ultimate

MesazhTitulli: Si ta Bllokojm ndonje Web-Site pa Poseduar asnje Softwere   Thu Jun 04, 2009 5:17 pm

How To Block Websites Without Using Any Software


ndonjëherë duam për të kufizuar qasjen në veçanti disa website
nga PC jon por ne nuk dimë se si të bëhet kjo pa përdorur disa software
për të.

Këtu do te ju tregoi një metodë për ta bërë atë pa përdorimin e ndonjë softweri ......


1] Shfleto C: \ WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc

2] Gjeni skedarin quajtur "HOSTS"

3] Hape Notepad-it në

4] Në bazë të "127.0.0.1 localhost" Shto 127.0.0.2


code:

Cito:


www.Emrin-e-sajtit-qe-deshironi-te-bllokoni.com


5] U Kry...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://riniafr.speedyforum.com
 
Si ta Bllokojm ndonje Web-Site pa Poseduar asnje Softwere
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Faik Konica: Nuk jam unë - Nga Aurel Plasari

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: