Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mbyll weba s... ne pc pa program

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ghost
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 10
Filloi me : 29/05/2009

MesazhTitulli: Mbyll weba s... ne pc pa program   Sat May 30, 2009 2:45 pm

Nje menyr e cila i bllkon faqet te cilat kan sene erotike ose jan porno eshte kshtu:


hapim: Local DiskC shkojm: windows/system32/drivers/etc/hosts


kete fajlin hosts e hapim me notepad dhe nen "127.0.0.1 localhost"
e shkruani " 127.0.0.2 http://www.xxx.com " (pa thojza) dhe e bani save

pastaj provone faqen a po hapet,

per ti bllokuar website tjera shkruani "127.0.0.3 http://www.yyy.net "
mos harroni per qdo faqe tjeter qe doni me blloku ndryshojani numrin sikur psh 1 pastaj faqja tjeter e ka 2.. i kom bo me te verdh per me mujt me dallu ju...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mbyll weba s... ne pc pa program
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Early Intervention Program( Nderhyrje e Menjehershme)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: